‘Şakir Paşa Ailesi’ dizi oluyor

MedYapım’ın yeni yayın döneminde Now için çekeceği ‘Şakir Paşa Ailesi’ dizisinin hazırlıkları devam ediyor. Dizinin senaryosunu Hande Altaylı kaleme aldı.

DISNEY PLUS İÇİN HAZIRLANMIŞTI

Dizi, şirket tarafından önce Disney Plus için dijital proje olarak tasarlanmış ve 13 Ağustos 2022’de MedYapım’ın resmi adresinden şu açıklamayla duyurulmuştu:

“Her bir ferdi sanatın öncülerinden olan Şakir Paşa Ailesi; Halikarnas Balıkçısı adıyla Bodrum’u bugünkü ününe kavuşturan Cevat Şakir Kabaağaçlı, modern resmin ustası Fahrelnisa Zeid, ilk Türk gravür sanatçısı Aliye Berger ve ilk Türk seramik sanatçısı Füreya Koral’ın bulunduğu sıra dışı bir aile. Medyapım’ın, bu önemli isimlerin olduğu bir ailenin iniş çıkışlarla dolu hayat öykülerinin Hande Altaylı tarafından kaleme alındığı yeni dizisi çok yakında dijital platformda!”

Ancak daha sonra Disney’in tüm dünyadaki yerli içerikler durduruldu. Bunun üzerine dizi, Now için ana akım projesine dönüştürüldü.

CEM YİĞİT ÜZÜMOĞLU BAŞROLDE

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, ‘Şakir Paşa Ailesi’nin başrol oyuncusu Cevat Şakir rolü için ödüllü oyuncu Cem Yiğit Üzümoğlu’yla anlaşıldı.

Cast çalışmaları devam eden dizinin yönetmen koltuğunda Bahadır Karataş oturacak.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir